שם מלא: דוד אוואט
מקום ותאריך לידה: ישראל, 17/10/1977
תפקיד: שוער
נוער: נצרת עילית, מכבי חיפה, מכבי ת"א, הפועל חיפה
בכורה בבוגרים: הפועל חיפה, 1997
שנים בקבוצה: 2001-1997
עונות: 4
שערים:
הישגים: אליפות (99), גביע הטוטו (01)
קבוצות נוספות: מכבי חיפה, סנטנדר, לה קורוניה, מאיורקה (ספרד)
הופעות בנבחרת: 78

דודו אוואט גדל בנצרת עילית והחל דרכו בגיל 12 כשוער בקבוצת הנערים של הפועל המקומית. בגיל 15 הוא עבר לקבוצת הנוער של מכבי חיפה אבל לאחר שניר דוידוביץ' הועדף על פניו, הוא עבר באמצע העונה להתאמן עם הנוער של מכבי ת"א. אלא שגם שם לא קיבל יותר מדי הזדמנויות וב-1995 הוא הצטרף לנוער של הפועל חיפה. ב-1996 הוא עלה לבוגרים אבל לא זכה לדקות משחק. בעונת 1997/78 אוואט החל את העונה כשוער מחליף בקבוצה של אלי גוטמן. השוער הראשון, אבי פרץ נפצע לאחר שני משחקים ואוואט בן ה-20 ערך את הופעת הבכורה שלו במחזור השלישי. אוואט התגלה כשוער מבטיח וזכה באפודת השוער הראשון עד סיום העונה, אותה סיימה הקבוצה במקום השלישי. בעונה הבאה 1998/99 הוא שמר על רשת נקיה במשך 584 דקות וספג שער ראשון רק במחזור השביעי. גם בהמשך הוא הפגין יכולת גבוהה, מעט לספוג והפועל חיפה הבטיחה את האליפות במחזור ה-27 עם 14 שערי חובה בלבד. לאחר הזכיה באליפות, אוואט זומן לראשונה לנבחרת הבוגרת ובאוקטובר 1999 ערך את הופעת הבכורה שלו במשחק מול נבחרת ספרד במסגרת מוקדמות יורו 2000. בעונת 2000/01 אוואט היה שותף להופעה מוצלחת של הפועל חיפה בגביעי אירופה. בעונה שלאחר מכן, הוא היה שותף לזכיה בגביע הטוטו והמקום השלישי בליגה. אבל אז התמוטטו עסקיו של רובי שפירא בניגריה והוא נאלץ לשחרר את אוואט ביחד עם רוב הכוכבים של הקבוצה.

Image Unavailable

דודו אוואט

פציעה קשה של דוידוביץ' גרמה למכבי לפנות לאוואט ולהציע לו לעבור לשורותיה. אוואט חצה את הכביש וזכה עם מכבי באליפות בזמן שהפועל התפרקה וירדה ליגה. בעונה שלאחר מכן הוא הופיע עם מכבי חיפה בשלב הבתים של ליגת האלופות, אבל לקראת סיום העונה חלה ירידה ביכולתו ודוידוביץ' שהחלים מפציעה נוספת חזר לשער. אוואט שמחזיק בדרכון צרפתי החליט לנסות את מזלו באירופה וב-2003 עבר לראסינג סנטנדר מהליגה הספרדית, בה שיחק גם יוסי בניון. לקראת סיום העונה אוואט הפך לשוער ראשון בסנטנדר ואף מונה לקפטן הקבוצה. בהמשך הוא שיחק בלה קורוניה ומאיורקה עד לפרישתו ב-2014. בסך הכל הוא שחק 10 עונות בספרד עם יותר מ-300 משחקים, רובם בליגה הראשונה. לאחר פרישתו הוא נשאר בספרד כבעלים של חברה שמייעצת לשחקני כדורגל.

גם בנבחרת, אוואט התמודד עם ניר דוידוביץ' על אפודת השוער הראשון. במוקדמות מונדיאל 2006 המאמן אברהם גרנט העדיף את דוידוביץ' במשחק המכריע מול שוויץ, ואוואט בתגובה עזב את מחנה הנבחרת וחזר לספרד. אבל בקמפיינים הבאים בהדרכתם של המאמנים קשטן, פרננדס וגוטמן, אוואט היה השוער הראשון של הנבחרת עד 2013. בסך הכל לזכותו 78 הופעות במדים הלאומיים, שיא הופעות לשוער בנבחרת ישראל.