מקום בליגה: 3, ליגה א' (1)
גביע:
מאמן: אגון פולק
שחקנים: שוער: יצחק גרואר
הגנה: ולדימיר שלנגר, אליעזר קוך, יעקב הלר, חיים וקסמן, יהודה קרופוטקין
קישור: יעקב אהרונובסקי, טיבי נוימן (ק), מרדכי מרטין, משה הנדלר, אפרים שפירא
התקפה: אברהם נסטנפובר, שמואל אורבך, שמואל ברקנשטט, זאב שנייד, עמנואל פריד
כובשים:
  1. אורבך 8
  2. הנדלר 8
  3. נסטנפובר 6
  4. נוימן 4
  5. אהרונובסקי 4

הליגה התחדשה לאחר שנה שבה היתה מפוצלת בגלל סכסוך בין המרכזים. אגון פולק שהיה מאמנה הראשון של נבחרת ישראל לאחר קום המדינה התמנה למאמן הפועל חיפה. אל הקבוצה הצטרפו החלוצים שמואל אורבך מהפועל יפו ועמנואל פריד, עולה חדש. במשחק הפתיחה הפועל חיפה גברה על בית"ר ת"א 1:2 משני שערים של הנדלר. במחזור השני הפועל חיפה ניצחה 0:5 את מכבי נתניה. במחזור השמיני נקבע נצחונה הגבוה ביותר של הפועל במשחקי הדרבי בתוצאה 1:7, במשחק שנערך במגרש הפועל לעיני כאלף צופים. אורבך כבש שלושער לרשתו של דוידוביץ', הנדלר הוסיף צמד ואת השביעיה השלימו נסטנפובר ונוימן.

במשחקי הגביע הפועל חיפה גברה על בית"ר ת"א והתמודדה מול הפועל ת"א בשלב שמינית הגמר. לאחר 0:0 במשחק הראשון הסתיים גם המשחק השני בתיקו 1:1. המשחק השלישי הופסק בדקה ה-69 במצב של 2:0 לתל-אביב לאחר תגרה ביציעים ובמגרש. לאחר מספר דיונים הוחלט שהמשחק יחודש ל-20 דקות, אבל הפועל חיפה ויתרה והודחה מהגביע.

בליגה, הפועל חיפה הביסה 0:6 את מכבי ראשל"צ עם שלישיה נוספת של אורבך. לאחר המחזור העשירי הקבוצה דורגה במקום הרביעי. במחזור הבא הפועל חיפה הופיעה בהרכב חסר וספגה את התבוסה הגדולה בתולדותיה, 8:1 למכבי פ"ת. אבל במחזור ה-12 הקבוצה התאוששה וניצחה את הפועל ת"א בחוץ 0:3. גם בדרבי השני הפועל ניצחה 0:3 ללא מאמץ מיוחד משלושה שערים שנכבשו תוך 6 דקות במחצית הראשונה. בינתיים הליגה יצאה לפגרת קיץ והתחדשה בספטמבר 1952. לפני מחזור הסיום הפועל חיפה ניצבה במקום השלישי עם שבעה נצחונות רצופים, וארחה את הפועל ראשל"צ החלשה שהיתה חייבת ניצחון כדי להשאיר לעצמה סיכוי להשאר בליגה. הפועל חיפה לא ממש התאמצה מול אחותה מראשל"צ והפסידה 2:0. אבל במקביל, מכבי חיפה פתחה רגליים מול מכבי רחובות והאלופה מכבי ת"א "איחרה" להגיע למשחק נגד מכבי נתניה ובסיום אותה "שבת שחורה", ראשל"צ ירדה. ארועי השבת השחורה נדונו במשך תקופה ארוכה ובתחילת 1953 פורסמו מסקנות ועדת הבירור שהחליטה לבטל את תוצאות שלושת המשחקים.

Image Unavailable

הפועל חיפה 1952