מקום בליגה: 2, ליגה לאומית (1)
גביע: גביע העשור
מאמן: זלטקו צ'ייקובסקי
שחקנים: שוערים: מישל פורטל, משה פלדשטיין
הגנה: יעקב סימנדיריס, מישל בן-דוד, מיכאל סימנדיריס (ק), בולוס בולוס
קישור: זלטקו צ'ייקובסקי, איציק אשכנזי, משה ששון, נתן פרסלני, חגי אפרת, טיבור פאלוש
התקפה: אברהם גינזבורג, זאב שרף, אברהם נסטנפובר, זאב שנייד, חיים בן-שושן, חיים נחמיאס
כובשים:
  1. גינזבורג 11
  2. אשכנזי 11
  3. צ'ייקובסקי 9
  4. פרסלני 4

רוב הסגל מהעונה הקודמת נשאר בקבוצה אבל האוירה השתנתה לטובה בעקבות הגעתו של צ'ייקובסקי. צ'יק הנהיג 5 ימי אימונים בשבוע, שם את הדגש על הכושר הגופני, וסיגל לקבוצה סיגנון משחק מהיר ותכליתי עם רוח לחימה. במקום תשלום על אימונים כפי שהיה מקובל בקבוצות אחרות, השחקנים נהנו מארוחה משותפת בסיום כל אימון לפי תפריט מיוחד של צ'יק. בפתיחת העונה נערכו השלבים האחרונים של משחקי הגביע והפועל חיפה העפילה לראשונה מאז קום המדינה לגמר, לאחר שניצחה את הפועל ר"ג 0:2 בחצי הגמר עם שערים של צ'ייקובסקי וגינזבורג. משחק הגמר שנערך ברמת-גן מול מכבי ת"א היה שקול ולא התעלה לרמה גבוהה. הפועל חיפה כבשה ראשונה מראשו של שרף אבל השער נפסל ולבסוף האלופה ניצחה 2:0 וזכתה בגביע. לאחר כעשרה ימים, בפתיחת משחקי גביע העשור הפועל חיפה הפתיעה את מכבי ת"א כשגברה עליה 1:4. בחצי הגמר הפועל חיפה הביסה את מכבי פ"ת 0:5 עם רביעיה של גינזבורג ופנדל של צ'ייקובסקי. לפני משחק הגמר מול הפועל ירושלים גינזבורג חלה ובמקומו הוצב בחוד איציק אשכנזי. אשכנזי לא איכזב וכבש צמד בגמר שנערך באיצטדיון "באסה" ביפו. הפועל חיפה ניצחה 0:2 וזכתה בתואר הראשון של הקבוצה, גביע העשור שאותו הניף הקפטן, מיכאליס סימנדיריס.

הליגה נפתחה באיחור, בנובמבר 1958. במחזור הרביעי הפועל חיפה ניצחה את הפועל כפר-סבא 2:5 עם שלושער של אשכנזי. לאחר חמישה מחזורים הקבוצה דורגה שניה ללא הפסד. במחזור השישי מחזיקת גביע העשור אירחה את האלופה, מחזיקת הגביע והמוליכה מכבי ת"א במשחק צמרת. 11,000 צופים ראו את מכבי ת"א מנצחת 1:0 בפנדל לאחר שחיפה נותרה בעשרה שחקנים. במחזור השמיני נערך הדרבי החיפני שעורר עניין רב בעיר כשהפועל מדורגת רביעית ומכבי מקום אחד מעליה. הגנת הפועל שנחשבה לחזקה במיוחד לא הצליחה להתמודד עם חלוצי מכבי וזה נגמר ב-4:1 לטובת הירוקים. לאחר המפלה בדרבי הפועל חזרה למסלול הנצחונות וסיימה את הסיבוב הראשון עם ניצחון מוחץ 0:6 על מכבי יפו שהעלה אותה למקום השני, נקודה אחת פחות ממכבי חיפה במקום הראשון. בסיבוב השני הפועל חיפה היתה קרובה מאוד לפיסגה אבל הפסד ביתי מפתיע להפועל ר"ג במחזור ה-14 הוריד אותה למקום הרביעי. במחזור ה-17 הפועל חיפה השיגה נצחון גדול על האלופה מכבי ת"א בתוצאה 0:3 ועלתה על חשבונה למקום השלישי. בשלב זה נותרו במירוץ לאליפות שלוש קבוצות: הפועל פ"ת ושתי החיפאיות. הפועל חיפה המשיכה ביכולת הטובה והביסה את בית"ר ת"א 1:6 עם צמדים של צ׳ייקובסקי, אשכנזי וגינזבורג. לאחר מכן בדרבי, הפועל ניצחה 1:3 וחלפה על פני מכבי בטבלה. במחזור ה-20 עוד נותר לקבוצה סיכוי ממשי לזכות באליפות לאחד ניצחון רביעי ברציפות, 1:4 על נתניה. אבל במחזור האחרון הפועל חיפה ספגה תבוסה מפתיעה 5:0 ליפו והפועל פ"ת הוכתרה כאלופה למרות שגם היא הפסידה באותו מחזור.

Image Unavailable

הפועל חיפה 1958

קבוצת הנוער זכתה באליפות מחוז הצפון בהדרכתו של עמנואל פריד כשהיא מנצחת כמעט את כל המשחקים, למעט משחק אחד בו סיימה בתיקו מול מכבי חיפה. הקבוצה ספגה שני שערים בלבד במשך כל העונה, השני היה במחזור האחרון כשהפועל ניצחה בדרבי 1:4 וזכתה באליפות. בשורות אותה קבוצה כיכבו רובי יאנג, ליאון קיוביק, יהושע פלגי ואפרים לאופר. במשחק ידידות שנערך מול אלופת מחוז המרכז, גדנ"ע יהודה, הפועל חיפה ניצחה 1:4.