מקום בליגה: 6, לאומית (1)
גביע: גביע המדינה
מאמן: יעקב גרונדמן
שחקנים: שוערים: יחיאל המאירי, אליהו בניש
הגנה: יהודה דוד, יוחנן וולך, אהרון כהן, ליאון גרוס, מאיר אילוז, רולנד ווצר
קישור: איציק אנגלנדר (ק), אלי לוונטל, יצחק אינצ'י, טימור צ'וצ'ושווילי, אבא גינדין, יוסי ליפשיץ
התקפה: בני אלון, דב בנדט, גבי בליטי, אילן קדמון, יצחק אייכנר
כובשים:
  1. אלון 15
  2. אנגלנדר 6
  3. אינצ'י 3

יעקב גרונדמן שמונה למאמן הצהיר על יעדים שאפתניים: "בשנה הראשונה גביע ובשנה השניה אליפות". הפועל חיפה המשיכה במסורת קליטת העולים וצירפה עולה חדש מגרוזיה, טימור צ'וצ'ושווילי ועולה חדש מרומניה, רולנד ווצר. ההכנות לעונה נקטעו עקב מלחמת יום הכיפורים כשרבים מהשחקנים גויסו. לקראת חידוש המשחקים, הפועל חיפה התקשתה לאסוף 11 שחקנים למשחק הגביע בכפר-סבא, אבל ניצחה 0:3. גם לאחר פתיחת העונה נעדרו שחקנים רבים מהאימונים עקב שירות צבאי. את ההעדרות הארוכה ביותר רשם יוחנן וולך שהיה בשירות מילואים ברמת הגולן חמישה חודשים רצופים (!) והשתחרר רק לאחר סיום הסיבוב הראשון. גינדין שעבר ניתוח מיניסקוס בברכו השמאלית, הוצב לאחר מכן על-ידי גרונדמן כקשר דפנסיבי. הפועל חיפה הפסידה 4:1 בדרבי שנערך במחזור השלישי, אבל לאחר מכן התאוששה עם שני נצחונות רצופים ועלתה למקום החמישי. במחזור השביעי הקבוצה רשמה נצחון מרשים בתוצאה 1:3 על האלופה הכח ר"ג. במחזור הבא, הפועל חיפה הפסידה 2:1 לבית"ר ירושלים משער ניצחון של הנער בן ה-16.5, אורי מלמיליאן. במחזור ה-10 הקבוצה טיפסה למקום השלישי לאחר נצחון דרמטי 2:3 על הפועל ב״ש. אבל אז הגיעה תבוסה נוספת 4:0 לכפר-סבא. הפועל חיפה סיימה את הסיבוב הראשון הקבוצה במקום הרביעי, אבל בהמשך לא הצליחה לשמור על יציבות, ספגה הכי הרבה שערים בליגה ואיבדה גובה. הפסד במחזור ה-22 בתוצאה 3:0 להפועל ירושלים חיסל סופית את הסיכויים להאבק על האליפות. במחזור ה-24 הפועל חיפה הובסה 4:1 על-ידי האלופה שבדרך, מכבי נתניה. במשחק הדרבי השני (2:1 למכבי) נפצע יחיאל המאירי וסיים את העונה. הפועל הפסידה בשני משחקי הדרבי למרות שמכבי היתה בתחתית וירדה ליגה בסיום העונה. במחזור ה-27 הפועל חיפה ניצחה את מכבי יפו 1:2 לאחר 7 משחקי ליגה ללא ניצחון.

בגביע היתה הצלחה גדולה יותר. ברבע הגמר הפועל חיפה התמודדה מול הפועל ת"א. לאחר שהמשחק הראשון בקרית חיים הסתיים ב-0:0 הפועל חיפה ניצחה בבלומפילד 1:2 משערים של בנדט ובליטי בהארכה. בסיום המשחק פרצה תיגרה בין שחקני שתי הקבוצות ובהעדר משטרה הצטרפו למהומה מאות אנשים שפרצו למגרש. בחצי הגמר ניצחה הפועל חיפה את מכבי ת"א 0:1 בבלומפילד משער של בני אלון ועלתה לגמר בזכות 0:0 במשחק הגומלין שנערך בקרית חיים. בגמר שנערך בבלומפילד לעיני 15,000 צופים פגשה הפועל חיפה את הפועל פ"ת. פתח תקוה היתה עדיפה במהלך המשחק אבל לא הצליחה להכניע את בניש שהצטיין למרות שנפגע ברגלו בחצי הגמר והסיר את התחבושת יום לפני המשחק. שלוש דקות לפני תום ההארכה אינצ'י שנכנס כמחליף הגביה כדור למרכז הרחבה ושחקן מחליף נוסף, יוסי ליפשיץ נגח את הכדור פנימה וקבע את תוצאת המשחק 0:1. בסיום הניף אנגלנדר את גביע המדינה בפעם השלישית בתולדות הפועל חיפה.

Image Unavailable

הפועל חיפה מחזיקת הגביע 1974

לאחר הזכיה בגביע הפועל חיפה התפרקה בליגה עם תבוסה 6:0 לאלופה היוצאת הכח ר"ג, שנאבקה נגד הירידה. במחזור האחרון הוכתר בני אלון כמלך השערים של הליגה בזכות צמד שכבש מול בית"ר ירושלים והביא את מאזנו הכולל ל-15 שערים. היתה זו גם עונת הפריצה של אלי לוונטל שהצטיין וזומן לנבחרת.